Latvijā 44 % iedzīvotāju labprāt labiekārtotu virtuvi vai atjaunotu interjeru, un vairāk nekā piektdaļa nejūtas apmierināti ar esošo virtuves iekārtu un tās funkcijām.* Vairumu no pārmaiņām attur pārliecība, ka ir nepieciešami lieli ieguldījumi, daudz laika un īpašas zināšanas. Lai nebūtu jāsavelk josta, pārtērējot ģimenes budžetu, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Dariuss Rimkus iesaka noderīgus padomus pakāpeniskām virtuves pārvērībām.
Vairums cilvēku uzskata, ka virtuve ir jāatjauno vienā piegājienā. Dariuss Rimkus skaidro, ka patiesībā to gluži labi var darīt arī pamazām, piemēram, vispirms iegādājoties apakšējos skapīšus un atliekot augšējo skapīšu iegādi uz vēlāku laiku.
Izmantojot ērtus plānošanas rīkus, virtuves labiekārtošanu var sadalīt vairākos posmos, šādi izlīdzinot izmaksas ilgākā laika posmā un tiekot pie savas sapņu virtuves bez lielām tūlītējām investīcijām.
Atsvaidzini interjeru
Agrākos laikos virtuve parasti bija atsevišķa telpa ar vienu funkciju - tikai ēdiena gatavošanai. Mūsdienās tā bieži ir atvērta plānojuma telpa, kas nereti tiek apvienota ar dzīvojamo istabu vai ēdamzonu. Tāpēc, atjaunojot kaut ko dzīvojamā zonā vai ēdamzonā, uzreiz jādomā arī par virtuves izmaiņām.
Tomēr tas nenozīmē, ka uzreiz būtu jāiegādājas jauna virtuves iekārta. “Ja esošā virtuves iekārta vēl ir funkcionāla, bet vēlies uzlabot skapīšu iekšējo organizāciju vai pieskaņot virtuvi pārējam interjeram, ir iespējams nomainīt tikai iekšējās detaļas vai to fasādi. Nelielām virtuvēm labāk izvēlēties gaišu, spīdīgu fasādi, jo tādējādi telpa izskatīsies lielāka.