Viņa atgādināja, ka cilvēkiem nevajadzētu virtuālajā vidē uzķerties uz solījumiem par lielu peļņu un atdot savus ietaupījumus. Šāda veida krāpniecība notiek ļoti ātri, to īsteno organizētās noziedzības grupējumi un šādi noziedzīgi nodarījumi sasnieguši nesamērīgi lielus apjomus, cilvēkiem ciešot miljoniem eiro lielus zaudējumus.
Znotiņa atzina, ka FID pārsvarā cīnījies ar lielam finanšu noziegumiem, tomēr, kad šajā pandēmijas laikā arvien vairāk pieaug cilvēku krāpniecība virtuālajā vidē, tad dienests saskatīja nepieciešamību darbības fokusu papildināt un centīsies palīdzēt arī tiem cilvēkiem, kuriem virtuālajā vidē izkrāptas mazākas summas.
Viņa minēja, ka krāpšanas veidi ir visdažādākie - viltojumi, samaksas izkrāpšana, līdzekļu vākšana fiktīvām labdarības organizācijām, uzdošanās par ierēdņiem vai uzņēmumu pārstāvjiem, lai iegūtu informāciju, identitātes zādzības, ieguldījumi apšaubāmās finanšu operācijās.
"Manuprāt tas, ka mēs redzam šo krāpniecības noziedzības pieaugumu jau ikvienu cilvēku skarošā līmenī, ir nacionālās drošības drauds. Es tik tiešām to tā uztveru. Tas ir arī filozofisks jautājums par to, vai cilvēks spēj uzticēties valdībai, policijai, tiesu varai un paļauties, ka viņu apkrāpēji tiks sodīti, bet viņi paši saņems atpakaļ izkrāpto," sacīja Znotiņa.